Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to najskuteczniejsza obecnie metoda depilacji. W sposób trwały zmniejsza lub hamuje  wzrostu włosków na wybranych obszarach skóry. Ta metoda pozbycia się niechcianego owłosienia zyskuje coraz większą grupę zwolenników, wśród osób dbających o swój wygląd.

W kilku punktach odpowiemy na najczęściej zadawane pytania: jak dobrze przygotować się do depilacji laserowej, poznacie przeciwwskazania oraz procedury pozabiegowe.

Jakie są przeciwwskazania do depilacji laserowej?

Istnieje kilka kryteriów, które trzeba spełnić, by móc poddać się zabiegowi depilacji laserowej. Tylko takie postępowanie gwarantuje skuteczność zabiegu, nasze bezpieczeństwo i komfort.

Co stanowi przeszkodę do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej?

  • ciąża i karmienie piersią – przyszłe i młode mamy muszą niestety przełożyć zabieg na później;
  • świeżo opalona skóra – nie wolno opalać się (słońce, solarium) 1 miesiąc przed zabiegiem. Zabiegu nie wykonuje się u osób z opalenizną;
  • leki i zioła światłouczulające – jeśli mamy w tym przypadku jakiekolwiek wątpliwości, przeczytajmy uważnie ulotkę dołączona do leku, zapytajmy lekarza lub farmaceutę. Popularne leki i zioła światłouczulające to między innymi antydepresanty, część antybiotyków, ziele dziurawca, arcydzięgla i nagietek, witamina C;
  • aktywna opryszczka oraz inne choroby skóry występujące w miejscu planowanego zabiegu – opryszczka to stan zapalny organizmu wywołany wirusem. Zarówno ona, jak i każda choroba skóry w miejscu, które ma zostać poddane depilacji, dyskwalifikuje do przeprowadzenia zabiegu.
  • tatuaż w miejscu wykonywania zabiegu;
  • niektóre choroby: padaczka, bielactwo i łuszczyca;
  • nadwrażliwość skóry na słońce – jeśli nasza skóra źle znosi promienie słoneczne, najprawdopodobniej niekorzystne będzie także działania na nią światłem lasera;
  • przebyta oraz trwająca choroba nowotworowa;
  • skłonność do bliznowacenia – jeśli nasza skóra podatna jest na tworzenie się bliznowców, taka cecha jest przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu;
  • włosy rude, siwe, blond – w tym wypadku możliwe jest jedynie przerzedzenia owłosienia.

Warto w tym punkcie dodać, że miesiączka u kobiet, nie jest przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej – jedynie wtedy odczucia dyskomfortu mogą być bardziej odczuwalne.

Jeśli żadne z powyższych przeciwwskazań Cię nie dotyczy możesz poddać się zabiegowi depilacji laserowej. Najlepiej jednak przed rozpoczęciem sesji skorzystać z konsultacji z naszym kosmetologiem.

Przed zabiegiem:

Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, umyta i niczym nieposmarowana.

Nie należy wyrywać włosów (woskowanie, pęseta, depilator mechaniczny) minimum 4 tygodnie przed zabiegiem

i stosować kremów depilujących przynajmniej na tydzień przed zabiegiem.

Po zabiegu:

NIE ZAKŁADAJ CIASNYCH UBRAŃ!

Ciasne spodnie mogą podrażnić bardzo delikatny naskórek okolic bikini i sprawić, że miejsca będą zaczerwienione przez kilka dni. Lepiej postaw na luźne przewiewne ubrania przez dwa, trzy dni po zabiegu i daj swojej skórze odpocząć.

ODŁÓŻ PEELING

Podczas wykonywania depilacji laserowej bikini razem z włoskami usuwana jest również wierzchnia warstwa martwego naskórka. Peeling, zwłaszcza gruboziarnisty, może podrażnić, a nawet uszkodzić skórę! Zrezygnuj z niego przez jakiś czas.

ODSTAW ĆWICZENIA FIZYCZNE

Aktywność fizyczna po zabiegu również przyczynia się do podrażnień. Pot i obcisłe ubrania spowodują, że skóra będzie dłużej się regenerować. Pomyśl sobie, że akurat te kilka dni po zabiegu są dla Ciebie dobrą wymówką od ćwiczeń, a czas możesz przeznaczyć na inne przyjemności 🙂

ZAPOMNIJ O SAUNIE

Korzystanie z sauny bezpośrednio po zabiegu może spowodować zakażenie bakteryjne i zniwelować efekty zabiegu. Najbezpieczniej będzie odstawić wizyty w saunie na 2 tygodnie.

NIE PRZEGRZEWAJ SKÓRY

Zadbaj o to, żeby Twoja skóra nie pociła się i nie przegrzewała. To sprawi, że dużo szybciej wróci do swojej kondycji sprzed zabiegu. Bezpośrednio po depilacji laserowej bikini warto skorzystać z dostępnych kremów łagodzących podrażnienia, np. Alantan.

Co dzieje się z włosami po zabiegu depilacji laserowej?

Po zabiegu depilacji laserowej przez 2 pierwsze tygodnie możemy mieć wrażenie, że włosy nadal normalnie rosną. W rzeczywistości przygotowują się one do procesu wypadania poprzez powolne wysuwanie się ze swoich mieszków włosowych. Po około 2 tygodniach rozpoczyna się etap ich wypadania i trwa do 4 tygodni po zabiegu. W tym czasie włosy będą swobodnie wychodzić ze skóry, nawet pod wpływem delikatnego pociągnięcia palcami. Po upływie 4 tygodni na skórze nie będzie żadnych włosów, efekt będzie podobny do tego po depilacji woskiem lub depilatorem. Po pewnym czasie włosy, których nie usunęliśmy podczas zabiegu zaczną powoli odrastać i jest to najlepsza pora na wykonanie następnego zabiegu z serii.

Zalecane odstępy pomiędzy zabiegami:

Twarz 3-5 tygodni

Ciało 4 – 6 tygodni

Depilacja laserowa miejsc intymnych dla kobiet

W naszym gabinecie oferujemy podstawową depilację okolic bikini (same pachwiny lub pachwiny i wzgórek) jak i depilację brazylijską (pełna laserowa depilacja okolic intymnych) obejmująca pachwiny, wzgórek, wargi i szparę pośladkową.

Depilacja laserowa miejsc intymnych dla mężczyzn

Depilacja intymna dla panów obejmuje pachwiny i wzgórek (w pakietach podstawowym i średnim), a także jądra i szparę pośladkową (w pakietach „Bikini pełne męskie” i „Bikini głębokie męskie”).

Do zobaczenia w KosmOS. 🙂