Czym jest mezoterapia igłowa?
Mezoterapia igłowa, przez niektórych zwana również intradermoterapią, to technika znana w medycynie od ponad 50 lat. Za jej pioniera uważany jest francuski lekarz Michael Pistor, który wykonał pierwszy zabieg mezoterapii w 1952 r.
Mezoterapia, to sposób miejscowego podawanie leku. Mamy w niej do czynienia z dwoma mechanizmami oddziaływania. Pierwszy to działanie igły, które uruchamia procesy naprawcze w skórze, natomiast drugie to działanie podawanego leku. Niewielka dawka leku działa w miejscu podania, a proces stopniowego
wchłaniania, połączony z silnym bodźcem w postaci ukłucia stymuluje organizm do regeneracji. Składniki aktywne mają możliwość optymalnego działania, ponieważ docierają bezpośrednio w miejsca tego wymagające.
Można zastosować tę metodę w celu nawilżenia, ujędrnienia, rozjaśnienia i odżywienia skóry. Można wykorzystać preparaty likwidujące zmarszczki, działające na przebarwienia, zmniejszenie łojotoku, na rozstępy itd.
Lekarz indywidualnie do potrzeb pacjenta dobiera preparat, który jest podawany.
Mezoterapia przynosi największe efekty wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. W pierwszej intensywnej fazie leczenia: 1 zabieg na 2 tygodnie przez okres 2 miesięcy, w kolejnej fazie pielęgnacyjnej: 1 zabieg na 1-3 miesięcy. Liczba zabiegów niezbędna do uzyskania pełnego efektu jest jednak podyktowana cechami osobniczymi i wymaga konsultacji z lekarzem. Zalety mezoterapii są ogromne. Dzięki niej w sposób niechirurgiczny można stopniowo poprawić kondycję i wygląd skóry. A śródskórne lub podskórne iniekcje takich substancji jak kwas hialuronowy,
peptydy biomimetyczne, polinukleotydy, kompleksy multiwitaminowe krzemionka organiczna, i wiele innych coraz to nowszych i skuteczniejszych substancji stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. Skóra sprawia wrażenie młodszej, dobrze odżywionej i wypoczętej.
WSKAZANIA:
1. Aging i fotoaging (starzenie sięskóry twarzy, szyi dekoltu)
2. Zwiotczenie skóry na twarzy
3. Skóra sucha, słabo odżywiona, matowa, szara
4. Zwiotczenie okolicy ud, brzucha i pośladków
5. Cellulite
6. Blizny
7. Rozstępy
8. Wypadanie włosów
PRZECIWWSKAZANIA:
1. alergia lub nietolerancja na którąkolwiek substancję aktywną
2. ciąża, okres karmienia piersią
3. niekontrolowana cukrzyca
4. aktywne stany zapalne na skórze, opryszczka
5. choroba nowotworowa
6. predyspozycje do blizn przerostowych
7. wysoce aktywne procesy autoimmunologiczne
8. poważne zaburzenia sercowo- naczyniowe