Oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzy, czyli dlaczego warto regularnie odwiedzać kosmetologa.

Zanieczyszczone powietrze, toksyny , resztki makijażu łącząc się z łojem skory powoli zatykają „pory” co prowadzi do wcześniejszego starzenia się oraz ziemistego koloru skóry. Do tego możemy dodać stres , zmiany hormonalne , nieprawidłową dietę , picie małej ilości wody ,niedobór snu i co mamy – zmęczoną , zanieczyszczoną cerę z zaskórnikami i zmianami trądzikowymi .
Właśnie dlatego musimy dbać o jej oczyszczanie i regularnie odwiedzać gabinet kosmetologiczny.
Wągry – czyli zaskórniki ma na swojej skórze więcej niż 80% osób. Przyczyną ich
powstawania jest nadprodukcja tłuszczu przez gruczoły łojowe oraz niewłaściwy przebieg procesu złuszczania naskórka. Wydzielina łojowa (sebum) w przebiegu trądziku lub w wyniku niewłaściwej pielęgnacji skóry zatyka ujścia mieszków włosowych. Oczyszczanie twarzy w gabinecie kosmetycznym pozwala usunąć zanieczyszczenia, dogłębnie odświeżyć cerę i poprawić jej wygląd.
Zalety regularnego oczyszczania twarzy u kosmetyczki:
• Wyrównany i jednolity kolor cery
• Redukcja zaskórników
• Odżywiona i nawilżona cera – dzięki lepszemu wchłanianiu substancji zawartych w preparatach pielęgnacyjnych.
Oczyszczanie twarzy to zabieg odpowiedni dla posiadaczek każdego rodzaju cery. Ten rodzaj pielęgnacji skóry to nic innego jak pozbywanie się z niej sebum, nieczystości i bakterii oraz złuszczanie martwego naskórka. Nie ma ograniczeń wiekowych co do przeprowadzenia oczyszczania twarzy u kosmetologa. Jednak od tego, jakie potrzeby ma nasza skóra, zależy jaki rodzaj oczyszczania wybierzemy.
Głęboką regenerację i odświeżenie cery zapewniają profesjonalne zabiegi kosmetyczne, podczas których wykorzystywane są nowoczesne i bezpieczne metody oczyszczania twarzy. Zalicza się do nich mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny oraz oczyszczanie manualne .
Mikrodermobrazja – to mechaniczne ścieranie naskórka za pomocą krysztalików korundu, diamentu lub za pomocą tlenu (oxybrazja). Pomaga zredukować takie niedoskonałości skóry jak: zaskórniki, prosaki, blizny po trądziku, rozszerzone pory, przebarwienia i zmarszczki.
Peeling kawitacyjny.
Zjawisko kawitacji wykorzystuje działanie fal ultradźwiękowych i polega na powstaniu w cieczy małych pęcherzyków wypełnionych gazem, które zwiększają swoją objętość i gwałtownie pękają. W wyniku działania ciepła i podwyższonego ciśnienia dochodzi do bezbolesnego oczyszczania skóry z toksyn, bakterii oraz martwego naskórka.
Manualne oczyszczanie skóry, jak sama nazwa wskazuje, polega na ręcznym procesie usuwania ze skóry wszelkich niedoskonałości, a zwłaszcza zaskórników otwartych i zamkniętych. Ekstrakcja zaskórników sprawia, że cera wygląda świeżo, a często dzięki temu młodziej. Oczyszczone pory nie są „rozpychane” przez gromadzące się w nich zanieczyszczenia, więc nie ulegają dalszemu rozszerzaniu.
Zabiegi oczyszczające uruchamiają wiele fizjologicznych procesów zachodzących w
skórze. Przede wszystkim uwalniają ją od toksyn, aktywują liczne, zdrowe mechanizmy rewitalizujące i samooczyszczające skórę. Od tego zabiegu zaczyna się skuteczna pielęgnacja skóry. Jeżeli cera jest zanieczyszczona bezskuteczne jest wykonywanie innych zabiegów kosmetycznych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *